Wciąż aktualne

Skrót listu Gabriela Janowskiego do uczestników Zgromadzania PdP 6 marca 2011:

Polityka przestała być działaniem na rzecz wspólnego dobra i odpowiedzialności za Państwo i Naród. Nie zrealizowano i nie realizuje się żadnej spójnej polityki gospodarczej.

W lutym 2004 r. w Sejmie mówiłem: Polską politykę toczy gangrena prywaty i partyjniactwa. Pełnienie służby wobec państwa i narodu zamienione zostało na służbę wobec gremiów partyjnych i szefostw partii. Przyszłość posła zależy od szefostwa, a nie od wrażliwości na potrzeby wyborców. Polska jeżeli ma się wydźwignąć z tej zapaści, jeżeli ma sprostać tym wielkim wyzwaniom, przed jakimi stoi, radykalnej odmiany sposobu naboru ludzi do służby państwowej – nie do służby partyjnej. Jeszcze raz mówię z całą odpowiedzialnością – nie ma tu ani jednego klubu, ani jednej partii, gdzie się prawdziwie po polsku i o Polsce myśli.

Polska znajduje się na dramatycznym rozdrożu. Dzisiejsza scena polityczna jest zdominowana przez dwa wyniszczające się ugrupowania o charakterze wodzowskim, Partie stały się przedsiębiorstwami wyborczymi dotowanymi przez państwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *